Wiosenne porządki w kosmetyczce

Wiosna ruszyła bez ostrzeżenia. No i co teraz? Tutaj słońce, spacerki, a skóra szara i zmęczona. Już nie wspominając, że kosmetyczka pęka w szwach od zimowych produktów, kremów ochronnych i innych tłustawych specyfików. No i co teraz? Od czego zacząć? Co warto zrobić? OK, usiądź spokojnie – weź dwa wdechy i… do dzieła. Zacznij od przetrząśnięcia kosmetyków pielęgnacyjnych.

Teraz gdy wiosna rozkreca się na całego skóra potrzebuje oddechu i nawilżenia po okropnej zimowej aurze. Skuś się na delikatniej myjące kosmetyki jak woda micelarna (pamiętaj WODA, nie PŁYN), może delikatne mleczko? Należy również pamiętać o toniku, by skóra mogła naprawdę odetchnąć. Wybierz tonik równie łagodny, zawierający naturalne składniki, jak wyciąg z lawendy, czy róży. Kolejnym krokiem do wiosennej kosmetyczki są kremy – na dzień i na noc (tak, tak – dwa osobne kremy). Może warto przerzucić się na kremy typu BB, czy CC, zamiast kryjącego, zimowego podkładu?

Wiosenny krem na dzień musi przede wszystkim nawilżać i posiadać filtr przeciwsłoneczny. Co najmniej SPF 15. Wybieraj już lekkie konsystencje, których nie będziesz czuła, a które pozwolą skórze zachować komfort nawilżenia. Szukaj w ich składach kwasu hialuronowego, czy witamin D i E. Pozwól skórze zabłysnąć i rozświetl ją np. za pomocą wit. D.

Serum i krem na noc mogą być odrobinę cięższe – to podczas snu skóra najmocniej się regeneruje. Musisz o tym pamiętać – w sumie to można przyjąć, że nocna kuracja jest jeszcze ważniejsza od tej dziennej. Kremy regenerujące powinny zawierać takie składniki jak peptydy, fitosterole, czy wit. B3, by pomóc skórze odzyskać zdrowy wygląd i byś mogła obudzić się z wypoczętą, świeżą cerą.

Nie wiesz jak dobrać dla siebie krem?
Zapraszamy serdecznie! Darmowe dermokonsultacje pozwolą Ci uporządkować swoje kosmetyki bez ryzyka :)
No to jak? Już wiesz, co masz zrobić?

Zapraszamy – Daria i zespół Moments Day Spa.